Oficiální webová prezentace Višňového na jižní Moravě

Stará hora je vrcholem tyčícím se na severozápadní straně Višňového. Jeho výška je 376 m nad mořem. V letošním roce na samotném vrcholu byla zřízena vyhlídka, na které vedle turistického odpočivadla naleznete i orientovanou mapu okolí.

Výhledem severozápadním můžete vidět obce Medlice, Přeskače a další, severním se Vám přiblíží JE Dukovany. Ve směru severovýchodním pak jak na dlani se vidíte do Trstěnic a Džbánic, za nimi pak hřeben džbánických kopců s Tanárkou vysokou 391 m nad mořem. Východně spatříte Hostěradice a za nimi téměř vodorovný horizont hřebene pahorkatiny, která se vine od Brna. Za ní vystupují přibližně 40 km vzdálené vrcholky Pálavy. Jižně se otevírá výhled do daleké krajiny, který nelze jen tak zběžně popisovat. Viditelnost zde ovlivňuje počasí a především vybavenost pozorovatele (dohled začíná na břežanských větrných elektrárnách, hodonickém silu, apod.). Jihozápadní výhled uzavírají Mikulovice. Pouze v části mezi jihozápadem a západem zakrývá višňovský les.

Kdo navštíví višňovskou vyhlídku na Staré hoře, potvrdí Vám, kam až a co je vidět z tohoto nádherného místa višňovské přírody.

Kontakt

Městys Višňové

www.visnove.cz

info(at)visnove.cz

tel.: 515339130

starosta:

+420 602 640 403

místostarosta:

+420 736 531 841

všechny kontakty zde