Oficiální webová prezentace Višňového na jižní Moravě

Páteřní cyklostezka Krumlovsko – Jevišovicko vznikla iniciativou místní akční skupiny Živé pomezí Krumlovsko – Jevišovicko v partnerství s mikroregionem Moravskokrumlovsko, Svazkem obcí sever Znojemska, Dobrovolným svazek obcí Jevišovicka, Svazkem obcí při formanské cestě a městysem Višňové. Cílem projektu je podpora cestovního ruchu, zvýšení atraktivity regionu a iniciace rozvoje ekonomických aktivit.

Zelený koridor se s maximálním úsilím vyhýbá frekventovaným komunikacím, propojuje významná sídla a turistické cíle. Stezka prochází pahorkatinou s úseky nečekaných a unikátních výhledů do otevřené nížinné části jižní Moravy. Převážná část úseků vede zemědělskou krajinou s oázami nevelkých lesních celků, krajinou nezatíženou průmyslem, hustým osídlením, dopravou a cestovním ruchem. Území severního Znojemska již není typickou vinohradnou krajinou, v jižních částech se však najde několik vinic a stejně tak skvělých vinařů. Průtah severním Znojemskem dává možnosti objevovat zajímavé a prastaré území. Charakter území dává možnost úniku z přebujelých urbanizovaných měst, možnost svobody, pohybu a objevování málo známých míst.

Páteřní cyklotrasa povede například přes Blížkovice, Ctidřužice, Grešlové Mýto, Boskovštejn, Jevišovice, Mikulovice, Višňové, Vémyslice, Moravský Krumlov a Vedrovice. Partnery iniciativy jsou různé organizace a již zmiňované města a obce.

Cyklostezka je značená z místa Zálesí okres Znojmo po Němčičky okres Brno – venkov. Její celková délka bez navazujících úseků a propojení je přibližně 83 km.

Navazující úseky jsou:

Ve směru Cornštejn, Greenway Praha – Videň: Uherčice – Záleší, cyklotrasa 5007. Z trasy č. 48 Greenway Praha – Wien v Uherčicích je nutno pokračovat po trase č. 5007 směrem na Cornštejn a Zálesí, dále pokračuje již po značené stezce.

Ve směru Brno, Greenway Brno – Videň: Němčičky – Rajhradice, cyklotrasa 404 (Brněnská vinařská stezka), Rajhradice – Brno, Greenway Krakow – Morava – Wien (č. 4).

mapa cyklostezky pdf zde (9,4MB)

 

Kontakt

Městys Višňové

www.visnove.cz

info(at)visnove.cz

tel.: 515339130

starosta:

+420 602 640 403

místostarosta:

+420 736 531 841

všechny kontakty zde