Oficiální webová prezentace Višňového na jižní Moravě

Ve dnech  13. a 14 . dubna potěšili ochotníci ve Višňovém  svoje  příznivce divadelní hrou Letní romance od známého autora Jaroslava Seidla v režii Marie Machové. Třikrát po sobě dokázali vyprodat místní kinosál. Již druhým rokem se postavili po 25leté přestávce na prkna, která znamenají svět. Přípravy některých našich mladých ochotníků na maturitní zkoušky nám neumožňovaly naplánovat představení na měsíc květen, jak tomu bylo v loňském roce,

V pátek 12. dubna jsme si ověřili svoje výkony při představení pro Základní školu a Výchovný ústav ve Višňovém. Byla to naše generálka. Osobní poděkování ředitele školy pana Mgr. Jiřího Berana za hezký kulturní zážitek nás velmi povzbudilo a dodalo sílu k třem představením, která nás čekala o víkendu.

Sobotní premiéra dokázala zaplnit místní kinosál do posledního místečka. Slavnostním přivítáním zahájil představení starosta městyse pan Mgr. Vladimír Korek, který ocenil práci režisérky a všech ochotníků. Přiblížil divákům tuto činnost, za kterou se skrývá spousta starostí a množství volného času, který musí tomuto koníčku obětovat. Zatím se ochotníkům daří, však také divadelní soubor odjíždí s  právě hranou divadelní hrou koncem srpna na pozvání České besedy do Chorvatského města Daruvar. Tato akce bude reprezentovat náš městys v zahraničí. „Snahu divadelního souboru podporuje celé zastupitelstvo.“ těmito slovy končil svoje zahájení starosta městyse.

Obdiv diváků sklízely nádherné kulisy, na jejichž částečné výrobě se podílela paní Ludmila Juřenová, částečně byly též zapůjčené. Stejně jako kostýmy z počátku 20. století, které byly nejen zapůjčeny z půjčoven, ale které  také  šila firma paní Jany Buchtelové. To vše za přispění našich sponzorů. Oceňuji vstřícný přístup všech oslovených, kteří přispěli finanční částkou. My jim za jejich ochotu velmi děkujeme. Poděkování si zaslouží i kutilové z řad herců, zejména  Jan Mairinger, který dotváří divadelní scény.

Jako režisérka divadelního spolku NÁVRAT, o.s. bych chtěla poděkovat všem hercům za jejich výkony, taktéž i mladým ochotníkům ze Základní školy ve Višňovém a studentům středních škol. Divadlo je práce kolektivní a na úspěchu se podílejí nejen herci, ale i další členové, kteří jsou neodmyslitelně s úspěchem spjati: hudební doprovod paní učitelky Bohumily Hubáčkové, nápověda paní Marie Pytlíkové a Marie Sevčíkové, obsluha osvětlení, kostymérky a rekvizitářky.

Lidé se mě už dnes ptají, co budeme hrát příští rok. Uspěchaná doba nahrává spíše komediím. Lidé si chtějí odpočinout a pobavit se. Čeká mě spousta hodin čtení různých scénářů, přemýšlení nad správným obsazením jednotlivých rolí. Prozradit ale mohu  jedno, že se určitě mohou  všichni příznivci ochotnického divadla na novou hru v příštím roce těšit.

video zde

foto zde

 

Marie Machová

Divadelní soubor NÁVRAT,

občanské sdružení  ve Višňovém

Kontakt

Městys Višňové

www.visnove.cz

info(at)visnove.cz

tel.: 515339130

starosta:

+420 602 640 403

místostarosta:

+420 736 531 841

všechny kontakty zde