Oficiální webová prezentace Višňového na jižní Moravě

Archiv pro měsíc: Prosinec 2012

Na den 28. prosince od 17.00 hod. připravil městys Višňové ve spolupráci s farním úřadem Vánoční koncert místní chrámové SCHOLY.

Tento letošní koncert vytváří úspěšnou tradici, která odstartovala loňským koncertem hrotovického sboru pod vedením Dr. Malého.

Letošnímu koncertu višňovské Scholy pod vedením Mgr. Bohumily Hubáčkové přecházelo kratičké vystoupení těch nejmenších, kteří představili svým vystoupením vánoční příběh Josefa a Marie s narozením Ježíše. I za ním stála vedením Mgr. Bohumila Hubáčková.

Pak už mohli všichni přítomní návštěvníci z řad občanů nejen Višňového, ale i hostů z okolí, jímž zdaleka nestačila místa v lavicích, která nabízí místní kostel sv. Jana Křtitele, si plně vychutnat atmosféru tohoto koncertu, jehož repertoár skladeb oslavoval biblický příběh zrození Ježíše.

Zpěv sboru byl doprovázen libými strunnými nástroji a flétnami. Slovem provázela paní Ludmila Juřenová.

Závěr koncertu přinesl nekončící potlesk posluchačů, který dotvrzoval děkovná slova starosty, který spolu s paterem Františkem Nechvátalem předal květiny jako projev poděkování za přítomné vedoucí a všem sboristům.

Výtěžek z dobrovolného vstupného bude věnován na potřeby kostela.

Vánoční koncert místní chrámové Scholy rozhodně potvrdil, přesněji řečeno předčil očekávání tohoto podvečera zdůrazňujícího myšlenku biblických Vánoc.

Pro višňovský fotbal je dlouholetou tradicí Štěpánský turnaj, který se uskutečňuje ve víceúčelové sportovní hale tělovýchovné jednoty ve Višňovém.

Turnaj byl zahájen rozlosováním v 9.00 hodin 26. prosince. Obsazován je višňovskými družstvy sestavenými výhradně pro tento den. Tradičním hostem je družstvo z Moravského Krumlova, jehož jádro je tvořeno hráči krumlovské kopané.

Letošního ročníku se zúčastnilo celkem sedm týmů: Višňové A, Višňové B, Staří páni, Nealko, Promile team, Dorost Višňové a družstvo Moravského Krumlova. V herním systému „každý s každým“ formou patnáctiminutových utkání bylo odehráno dvacet jedna utkání a v 15.30 byl vyhlášením výsledků turnaj ukončen.

Vítězem letošního ročníku se stalo družstvo Nealko, které porazilo i každoročního výrazného favorita z Krumlova, jež skončil na druhém místě. Třetí pak obsadilo mužstvo Višňové A.

Večer po skončeném turnaji byla připravena sportovci TJ taneční zábava se skupinou Vicomt. I ta má svou tradici a výraznou oblíbenost mezi mladými.

Fotbalové družstvo Nealko:

Horní řada zleva: Pokorný, Korek, Kollner, Kůra, Kirschner, Adámek,

Přední řada zleva: Brodík M., Klaudinger, Brodík R.,

Golman vpředu: Vyhnálek

Neděle 30. prosince se stala svátkem pro všechny ty, co mají rádi lední hokej ve Višňovém. Objednaným autobusem odjeli děti, školáci, mladí, maminky, hráči, otcové od rodin a všichni ti ostatní na znojemský zimní stadion, kde se později odehrálo přátelské utkání pro tento účel sestavených družstev Višňové A a Višňové B. Soupisky mužstev jmény svých reprezentantů spíše připomínaly „staré časy“ fotbalových utkání „Adámci proti ostatním“.

Pro některé hokejisty bylo první obtíží, jak na sebe navléci určitou část ochranné výstroje. Po těchto přípravných nejasnostech přišlo seznámení s ledem. A po něm následoval za povzbuzování všech přihlížejících skutečný zápas.

Vyrovnanost výkonnosti obou družstev střídaly okamžiky plné hokejově vzrušujících okamžiků. Výsledek, který byl zpočátku vyrovnaný se postupně obracel ve prospěch B týmu, který nakonec po dvou hodinách zvítězil 12 : 8.

Sváteční a hokejovou atmosféru podtrhl nejen výkon aktérů obou družstev, ale i fandění všech fanoušků a příznivců. Šťastný návrat všech oslavujících nabourávalo pouze pět stehů na bradě jednoho z hráčů. To však nemohlo ohrozit večerní oslavu tohoto sportovního svátku.

 

Kontakt

Městys Višňové

www.visnove.cz

info@visnove.cz

tel.: 515339130

starosta:

+420 602 640 403

místostarosta:

+420 736 531 841

všechny kontakty zde