NEBOJTE SE JÍT DO KNIHOVNY !

V tomto týdnu:

- Amnestie dlužníků.
Zapomnětlivým čtenářům nebude účtován poplatek za prodlení

- Přihlášky nových čtenářů zdarma

- Bližší informace k používání on-line katalogů s prohlídkou a orientací ve fondu přímo v knihovně .

merde

O Turecku při turecké kávě ve Višňovém

Na páteční podvečer 24. ledna připravila Obecní knihovna ve Višňovém ve spolupráci se Základní školou Višňové velmi zajímavou besedu. Program pro hosty si připravila občanka Turecka, obyvatelka z jeho hlavního města Ankary slečna Buket İlgü.

Její prezentace této islámské země zahrnovala opravdu široké spektrum informací. Historicky patřilo Turecko po několik století k jedné z největších a nejobávanějších říší. Posluchačům představila i krásy země, která vedle nespočetných přírodních krás, nám nabízí i neskutečné množství architektonických památek současnosti, antiky, Byzance, Osmanské říše, Chetitské říše. Spoustu informací poskytla i o obyvatelstvu této islámské země a o jejich kultuře. Samostatnou kapitolu věnovala „otci“ moderního Turecka Kemalu Mustafovi Atatürkovi.

Pro návštěvníky této besedy připravila slečna Buket v jejím průběhu pravou tureckou kávu. V její nabídce ochutnávky nechyběly ani pravé turecké deserty a turecké cukroví.

Buket odpovídala i na spoustu otázek a dotazů, které byla na ni kladeny. Přestože nám poskytla informace i o tureckém jazyce, celá beseda se odehrávala v angličtině, kterou pro posluchače do češtiny překládala Eva Machová. Ta byla i moderátorkou tohoto setkání.

Účastníci z této besedy odcházeli plni informací a dojmů o zemi, která především svým islámem je pro nás odlišná. Díky Buket však měli možnost nahlédnout na myšlení, postoje a pohledy jejich obyvatel.

Online katalog knihovny Višňové

http://katalog.visnove.cz/

TÝDEN KNIHOVEN 1. – 7.10.2012

16. ročník celostátní akce s letošním mottem „Čti, žij zdravě“.

V těchto dnech pro :    nové čtenáře zápisné zdarma

                                              registrované čtenáře amnestie upomínek

Mimo volného výběru knih s nabídkou knižních novinek se na Vaši návštěvu těší a nové čtenáře ráda přivítá                                                         Jarmila Šnáblová

 

DOVOLENÁ

Knihovna ve Višňovém bude od 20. do 31. srpna 2012 uzavřena z důvodu čerpání dovolené.

Obecní knihovna ve Višňovém pořádá spolu se Základní školou Višňové čtenářskou soutěž

„ČTENÍ NÁS BAVÍ“

Vyhlášení výsledků soutěže se uskuteční 29. 6. 2012 v Základní škole, kde budou nejpilnější a nejúspěšnější čtenáři odměněni hodnotnými cenami.

PODMÍNKY SOUTĚŽE:

  • Kategorie čtenářů – 1. až 5. třída:

prezentace vlastního čtenářského deníku do 15. 6. 2012 v knihovně s poznámkami o přečtené literatuře. Nejmladší čtenáři mohou číst rodiči a k názvu knihy, s uvedením autora, ilustračně vyjádřit děj, namalovat libovolnou postavu, zdatnější čtenáři v podobě stručného obsahu knihy.

  • Kategorie čtenářů – 6. až 9. třída:

prezentace vlastního čtenářského deníku do 15. 6. 2012 v knihovně s poznámkami o přečtené literatuře v podobě krátkých obsahů s názvem knihy a jejím autorem. Dle vlastní fantazie doplnit ilustrací, či vlastním komentářem.

Cílem této aktivity je posilovat význam četby a ocenit ty, kteří služby knihovny nejvíce využívají.