Oficiální webová prezentace Višňového na jižní Moravě

Ubytování – cyklopenzion


Správce penzionu:                            725116532                          cyklopenzion@visnove.com

Poskytované služby v Cyklopenzionu:

–          Celková kapacita 30 lůžek, skladba pokojů – 5 čtyřlůžkových, 2 pětilůžkové,

–          Každý pokoj má vlastní sociální zařízení (koupelna + WC),

–          Společenská místnost 35 míst u stolů,

–          Zařízení ve společenské místnosti kuchyňskou linkou, lednicí, televizorem, radiopřijímačem,

–          Cyklopenzion disponuje dále uzamykatelnou kolárnou, dílnou pro opravy kol, venkovním zařízení pro mytí kol, půjčuje kola,

–          Nabídka služby sauny a solária.

…dále

Cyklookruh mikroregionem Moravia

Cyklookruh mikroregionem Moravia vede krajinou zařazenou do systému Natura 2000, krajinou vinic a sklepů, údolím dvou potoků Jevišovka a Křepička. Část trasy je totožná s Moravskou vinařskou stezkou. Trasa je atraktivní, jsou v ní zastoupeny všechny možné turisticky zajímavé cíle jako zámek ve Tvořihrázi, zřícenina tvrze v Žeroticích, vodní tvrz v Horních Dunajovicích nebo poutní místo v Rybnicích. V jinak polní krajině nevynechává ani dvě přírodně a krajinářsky atraktivní zákoutí, jimž jsou Výrovická a Dunajovická přehrada, vhodné v horkých měsících i k rekreaci. Na okruh lze najet kdekoli a rovněž je možné si jej zkrátit, trasa se kříží v Horních Dunajovicích a je vhodná pro trekingová a horská kola. …dále

Moravská vinařská stezka – část Znojemská

Nejdelší vinařská stezka spojuje pětapadesát vinařských obcí. V rozlehlé oblasti, které dominují aromatická bílá vína, si na své přijde skutečně každý. Vyznavači rovných silničních úseků a pohodových cest mezi poli a vinicemi ocení severní část stezky a oblast kolem řeky Dyje. Milovníci náročnějších terénů si nejlépe vychutnají národní park Podyjí a lesní partie severně od Znojma. Milovníkům vína, lidové architektury a tajemných sklepních labyrintů doporučujeme návštěvu obcí jižně od Znojma. Nejvýznamnější vinařské lokality v obcích Šaldorf-Sedlešovice, Hnanice, Šatov, Chvalovice, Vrbovec a Jaroslavice nabízí skvělá vína i jedinečnou atmosféru sklepních uliček. dále…

 

Páteřní cyklostezka Krumlovsko – Jevišovicko

Páteřní cyklostezka Krumlovsko – Jevišovicko vznikla iniciativou místní akční skupiny Živé pomezí Krumlovsko – Jevišovicko v partnerství s mikroregionem Moravskokrumlovsko, Svazkem obcí sever Znojemska, Dobrovolným svazek obcí Jevišovicka, Svazkem obcí při formanské cestě a městysem Višňové. Cílem projektu je podpora cestovního ruchu, zvýšení atraktivity regionu a iniciace rozvoje ekonomických aktivit. dále…

 

 

Stojí za vidění

Zámek a přilehlý park

Na místě zámecké budovy, ve které je v současné době výchovný ústav mládeže, stávala tvrz majitele panství. Je zaznamenána celá řada majitelů tak, jak se na tvrzi i panství střídali. V polovině XVI. století páni Zahrádečtí dali přestavět tvrz na zámek. Přesto, že o zámeckém parku nemáme písemných zpráv, lze předpokládat, že i v této době byl park založen. V době baroka přibyla pozdně renesanční budově baňatá vížka, byly nově upraveny vjezdy a provedeny další stavební úpravy. O ukončení těchto stavebních prací svědčí letopočet nad hlavním vchodem na nádvoří: 1779. Ani v záznamu o těchto opravách a úpravách není zmínka o zámeckém parku.  …dále

Větrné kolo

 

Nemovitá kulturní památka

Název: Větrné kolo větrákového typu – dvojité kormidlo, stožár kovový, příhradová konstrukce

Jedná se o chráněnou technickou památku ve státním seznamu kulturních památek ( 1993). Větrná turbína byla pohonným zdrojem čerpadla pitné vody do obecního rezervoáru, ze kterého byl vodovodem zásobován celý místní velkostatek a okolní domy. Správce velkostatku  tehdejšího majitele hraběte F. Spiegela- Diesenberga nechal kolo postavit roku 1910 u vídeňské filiálky drážďanské továrny Rudolfa Braunse Herkules.

Od doby montáže až do první poloviny 40. let 20. století větrná turbína pracovala samostatně, poté fungovala společně s elektromotorem až do roku 1948, kdy došlo de konečnému zastavení provozu. Obec větrné kolo rekonstruovala v druhé polovině devadesátých let minulého století.

Větrné kolo:

–          16 plechových lopatek uložených ve dvojitém prstenci /2obruče z úhlového železa/,  prstenec lopatek nesen 6 dvojitými výztuhami upevněnými ve středovém kloubovém držáku s ložisky pro osu kola; na kloubový držák uchyceno kormidlo, dvě ploutve; tyčový držák kormidla možno na kloubu otočit o 90° a tím zastavit provoz kola/ natočit je hranou lopatek ke směru větru/.

Stožár:

–          Ocelová příhradová konstrukce o čtvercové základně; jejím středem až po středový držák osou konstrukce prochází trubka táhla pro vodní čerpadlo. Oproti konstrukci větrného kola ve Vedrovicích /okr. Znojmo/ toto táhlo nemá vodící kladky, nýbrž kluzná ložiska z trubek většího průměru.

 

Kostel

Gotický kostel sv. Jana Křtitele z přelomu 13. a 14. stol. v romantické úpravě z l. 1894–1901. Kontakt na farnost zde

Stojí za návštěvu

Vinařství rodu Saletů

VINAŘSTVÍ RODU SALETŮ
VIŠŇOVÉ 28
671 38  VIŠŇOVÉ U ZNOJMA

na mapě

telefon:+420 723 186 219

ADÁMKOVO VINAŘSTVÍ S.R.O.

Adámek Václav a Jiří, Vican Tomáš

671 28 Višňové 234,

tel.: +420 724 829 371, +420 607 531 704,

e-mail: adamkovo.vinarstvi@seznam.cz, adamek@adamkovovinarstvi.cz,

web: www.adamkovovinarstvi.cz

 

Tratě: Nová hora

Vinohrady: 5.5 ha+ výkup od vinohradníků – dlouholetá spolupráce, pečlivý výběr

Produkce: 50 000 lahví

Návštěvy: po dohodě

Prodej: ze sklepa, ve vinotékách a gastronomických provozech

Cenové relace: 80 – 250CZK

Degustace: pro skupiny do 60 osob po dohodě

 

Ubytování: Penzion BOBULE,

www.penzion-bobule.cz, +420 607 531 704

10 pokojů – 36 lůžek  – od 280 CZK/ os,

K dispozici:

–       kuchyňka,

–       bazén,

–       půjčovna sport. nářadí,

–       spol. místnost s TV

 

ADÁMKOVO VINAŘSTVÍ začalo od roku 1997 vysazovat vinohrady ve Višňovém v trati Nová Hora a vyrábět a prodávat víno. Působí na okraji Znojemské podoblasti, v místech, kde klima dává vzniknout vínům s výrazným odrůdovým aroma. Počátky vinařské tradice ale spadají až k prapředkům. Otec bratrů Adámkových dělal víno již v sedmdesátých letech. Oni sami pak vyráběli od počátku devadesátých let víno pro spotřebu rodiny a postupně začali nakupovat hrozny, až rozběhli své vlastní podnikání. Vinice jsou obhospodařovány v systému integrované produkce.

Adámkovi vyrobí 50 000 lahví jakostního i přívlastkového vína. Malá část se prodává jako sudové víno do vináren. Celková výrobní kapacita sklepního hospodářství, které mají Adámkovi v domácím prostředí, je kolem 70 000 litrů. Při výrobě se využívá řízeného kvašení, vinifikátorů, nerezových tanků, některé partie zrají v sudech typu barrique.

Motto: „Svět vína a umění“.  Vinařství úzce spolupracuje s VINNOU GALERIÍ v Brně, se kterou např. v minulosti připravilo červené víno Bonarda dovezené z Argentiny (oblast Mendoza, sklizeň hroznů při 26 °ČNM). Bonarda byla oficiálním vínem populárního filmu Rafťáci.

Vinařství si zahrálo také ve filmu BOBULE a 2 BOBULE a je jediným oficiálním vinařstvím těchto úspěšných filmů. ADÁMKOVO VINAŘSTVÍ prodává většinu své produkce do vinoték, vináren a restaurací především v Praze a v Brně. Symbolem etiket je  Sv. Jan z Nepumuku. Prodejem vína je přispíváno 3 korunami z každé lahve na opravu těchto soch.

Ve Višňovém má vinařství v pronájmu na náměstí zajímavý obecní sklep, který se používá jako archiv a degustační místnost až pro 60 hostů. Od druhé poloviny roku 2009 je návštěvníkům k dispozici penzion BOBULE s 36 lůžky, kuchyňkou, bazénem, zahradním grilem a možností půjčování sportovního nářadí. Od roku 2010 vyrábí exkluzivní řadu vin KAREL RODEN. Přátelské přijetí v rodinném prostředí je hlavní zárukou při návštěvě tohoto vinařství.

 

Kontakt

Městys Višňové

www.visnove.cz

info@visnove.cz

tel.: 515339130

starosta:

+420 602 640 403

místostarosta:

+420 724 267 358

všechny kontakty zde