Oficiální webová prezentace Višňového na jižní Moravě

Vedle pomoci potřebným lze s pomocí sportovní aplikace EPP – Pomáhej pohybem podpořit i různé projekty na obnovu kulturního dědictví v Česku. Sportující tak například přispěli na opravu soch řeckých bohů Herma a Persea ve Višňovém.

Slavnostního odhalení své nově zrestaurované podoby se dočkali bájní řečtí bohové Hermés a Perseus zdobící zámecký park ve Višňovém u Znojma. Městys s vinařskou tradicí dostal na opravu dvou soch ze třetí čtvrtiny 18. století příspěvek 80 tisíc korun od Nadace ČEZ. Částku podpořili svými vysportovanými body uživatelé aplikace EPP – Pomáhej pohybem.

V rámci oprav byly odstraněny nevyhovující druhotné materiály z předešlých zásahů.  Sochařští restaurátoři přitom respektovali autenticitu povrchu modelace. Barevnou retuš provedli tak, aby nebylo narušeno estetické vnímání celku.

„Areál parku, který zdobí zámek a zrestaurované sochy je hojně navštěvován místními občany i širokou veřejností. Probíhají zde kulturní akce nejen regionálního významu. Je to naše chlouba a jsem velice rád, že se tento prostor daří udržovat,“ říká starosta obce Vladimír Korek.

„Těší mě, že naše aplikace EPP přináší sportující veřejnosti na výběr z mnoha rozmanitých projektů, které lze podpořit. Obnova historických památek má mezi nimi oprávněně své stálé místo,“ sdělila Michaela Ziková, ředitelka Nadace ČEZ.

Krátké aktuality
Webmail
Galerie

Kontakt

Městys Višňové

www.visnove.cz

info@visnove.cz

tel.: 515339130

starosta:

+420 602 640 403

místostarosta:

+420 724 267 358

všechny kontakty zde