Oficiální webová prezentace Višňového na jižní Moravě

Archiv pro měsíc: Říjen 2015

Od 26. října mohou příznivci sledování hodnot počasí být potěšeni. V areálu základní školy byla nainstalována a uvedena do provozu Pavlem Havelkou nová Meteostanice ME 13.

meteometeostanice je zde

Meteostanice ME 13 nahradila tu předchozí, která se porouchala natolik, že nebylo možné ji opravit. O pořízení té nové se postaral spolek Pro podporu veřejných aktivit. Její přesné záznamy tak můžete sledovat jak na stránkách městyse: www.visnove.cz, tak i o několik dnů později na stránkách základní školy: www.zsvisnove.eu.

Oslavám višňovského posvícení letos připadl termín víkendu 17. a 18. října. Termínově patří k těm, pro které je užíván název císařské. 

DSC_3434I v tomto roce při posvícení měli nejen Višňovští možnost se zúčastnit řady akcí. Vše započalo pátečním stavěním slavnostně ozdobené máje chasou. Počasí svým pláčem spíše odrazovalo, než lákalo. Součástí pátečního programu bylo vystoupení ZUŠ Letovice v kinosále, které připravil výchovný ústav.

Na sobotu byla přesunuta veškerá fotbalová utkání TJ Višňové. Vzhledem k podmáčenému trávníku se toto kolo soutěže neodehrálo. Sobotní večer patřil taneční zábavě se skupinou Artemis. Téměř čtyři stovky zúčastněných vypovídá o dobrém zvuku této kapely a tradici této akce.

12037985_10205035914046740_6832962072040597469_nHlavním programovým dnem však byla posvícenská neděle.
Ta začala sváteční nedělní mší v kostele sv. Jana Křtitele za účasti krojované chasy. Po jejím skončení dechová hudba Petrovanka zahrála několik skladeb před kostelem.  Po té již chlapci spolu s muzikou vyrazili po obci, aby pozvali všechny občany, návštěvníky a hosty na odpolední zavádění.

Celý příspěvek

Oprava nátěrů a fasády autobusové čekárny

IMAG0610Do višňovského posvícení jsme měli záměr opravit a natřít fasádu autobusové čekárny. Rovněž střecha zasluhovala obrousit a po základním nátěru provést nátěr emailovou barvou. Bohužel počasí nám neumožňuje tuto myšlenku dotáhnout do úspěšného konce. Přesto si můžete všimnout již nově natřených rámů oken, laviček uvnitř, parapetů.

Opravy na dětských hřištích

IMAG0608V uplynulých dnech provedli zaměstnankyně obce opravu nátěrů herních prvků na dětských hřištích, aby se ty, které byly zde stávající, necítily jako ty, jejichž “sláva” je již dávno “zašedlá”.
I v tomto případě musím konstatovat, že nás od dokončení brzdí deštivé počasí.
V úterý 13. října 2015 byla slavnostně posvěcena nově opravená socha sv. Jana Nepomuckého v Hrotovicích na ulici Hladov, která byla opravena i z prostředků Fondu prodaných lahví višňovského Adámkova vinařství. V příštím roce bude provedena z prostředků získaných z dobrovolného vstupného letošního Višňového kulturního léta a za přispění z tohoto fondu Adámkova vinařství oprava višňovské sochy sv. Jana Nepomuckého a jejího podstavce, která nás vítá při příjezdu ve směru od Miroslavi.
2015-10-13 15.02.41
Na snímku: Hana Škodová – starostka Hrotovic, Tomáš Vican, Pavel Nečas, Václav Adámek

Kontakt

Městys Višňové

www.visnove.cz

info@visnove.cz

tel.: 515339130

starosta:

+420 602 640 403

místostarosta:

+420 736 531 841

všechny kontakty zde