Oficiální webová prezentace Višňového na jižní Moravě

Archiv pro měsíc: Květen 2014

MUŽI
Višňové – Olbramovice.……………1 : 6 Buchta Jakub.

DOROST :
Olbramovice – Višňové……………………2 : 3 Pavlas Jan, Havlík Jakub 2x.

ŽÁCI :
Višňové – Štítary……………………4 : 0 Adámek Jakub 2x, Novák Marek, Šuba Přemysl.

ML. ŽÁCI :
Višňové – Miroslav……………………7 : 1 Adámek Jakub 3x, Vondrák Radek, Tesař Petr 2x, Jelínek Dominik.

dd

MUŽI
Hor. Kounice – Višňové.……………5 : 3 Buchta Jakub, Indra Tomáš, Adámek Václav.

DOROST :
Višňové – Šatov……………………2 : 0 Havlík Jakub 2x.

ŽÁCI :
Mikulovice – Višňové……………………0 : 3 Tesař Petr, Jelínek Dominik, Bulín Luboš.

ML. ŽÁCI :
Litobratřice – Višňové……………………1 : 5 Šuba Přemysl 2x, Fiala Lukáš, Tesař Petr, Caha Josef.

Vážení a milí přátelé, jsem ráda, že Vás mohu opět po roce přivítat jménem Divadelního spolku   NÁVRAT ve Višňovém na dnešním divadelním představení. Děkujeme Vám za přízeň, o čemž svědčí tento naplněný sál. Takto vítala divadelní příznivce v posvícenském kroji a  s posvícenskými koláčky režisérka  paní Marie Machová.

Ve Višňovém bylo veselo. V kinosále se hrála  veselohra  „ Od starého k mladému posvícení“. Zpívalo se, tančilo, ale i různé nečekané události se řešily. Také pivo posvícenské se koštovalo a věru, ne vždy s mírou. Přesně tak, jak to na vesnici o posvícení  chodí. Všem již známí ochotníci Jenda Mairinger a Marie Mašová, co by manželé Stuchlíkovi se svým kamarádem smluvčím Koldem, v podání Jardy Herolda a vesnickými děvčaty Lénky Slavíkové a Petronily Kodasové v podání Radky Rytířové a Kamily Ingerlové se v klidu poddávali přípravám na staré a mladé posvícení v Markovicích. Děvčata se těšila na taneček v nových šatech se svými junáky Jiřím Čapkem a Václavem Jiržíkem , které ztvárnili  Jiří Rytíř  a Jiří  Maša. Tak, jak to převážně v běžném životě chodí. Ale většinou se stane něco, co přípravy naruší. Také poštovní posel,v podání  Jendy Jelínka, přinesl Stuchlíkovi zprávu, že je po dlouhé době navštíví jejich neteř Baruška Stuchlíková z Vídně. Nóbl dámu si zahrála  Lenka Šubová. Mladí se na svoji spolužačku a kamarádku velmi těší, ale netuší, jak jim zasáhne do života. Odvádí pozornost junáků na sebe , proto zejména děvčata  jsou rády, když jim sdělí, že se vrací za svojí láskou Karlem. Všichni ji na cestu štědře obdaří , ale ještě raději ji  doprovodí na nádraží, odkud se cukem vrací zpět  do Vídně. Všichni herci podali obdivuhodné výkony. Hudební doprovod Bohunky Hubáčkové na harmoniku dal celému průběhu hry tu pravou atmosféru. Velkou a neodmyslitelnou oporou jim byly nápovědy Marie Pytlíková a Drahomíra Mairingerová. Smích a potlesk diváků provázel herce celým večerem. A taková podpora a zájem o činnost ochotnického divadla ve Višňovém je pro režiséra  a herce tou největší odměnou. Na závěr všem přišel  poděkovat a předat krásnou růži sám starosta městyse Višňového Mgr. Vladimír Korek.

Divadelní veselohra se bude pro zájem občanů opakovat v neděli 25.5.2014 v 15,0 hod. odpoledne . Předprodej bude 1,5 hod. před představením. Vstupenky nebudou místenkové.

Vážení přátelé,

počasí se neumoudřilo, a proto jsme se rozhodli Višňovskou patnáctku přeložit na příští neděli 25. května 2014 – od 14:00.

Děkujeme za pochopení a věříme, že se sejdeme.

2014-05-11 14.23.36Nedělní uplakané počasí neměnilo nic na tom, že na višňovském úřadě bylo přivítáno mezi občany Višňové 8 dětí narozených v roce 2013, které vedle rodičů byly v doprovody v některých případech i prarodiči. Program doplňovalo i vystoupení dětí mateřské školy.

Kontakt

Městys Višňové

www.visnove.cz

info@visnove.cz

tel.: 515339130

starosta:

+420 602 640 403

místostarosta:

+420 736 531 841

všechny kontakty zde