Oficiální webová prezentace Višňového na jižní Moravě

Archiv pro měsíc: Listopad 2013

Na pozvání zastupitelů se v neděli 24. listopadu sešli senioři Višňového v Základní škole. Ti se zde každoročně schází, aby měli prostor zavzpomínat, pobesedovat a pobavit se.

Vystoupení mažoretkového uskupení těch nejmenších Mini Laxsi zahájilo program. Po úvodním přivítání starostou a několika slovy ředitele základní školy nedělním odpoledne provázela hudebně skupina Sonex.

K dobré náladě a patřičné pohodě patřilo i pohoštěné, které připravila a zajistila kuchyně školní jídelny. Milou vzpomínku po příjemně stráveném odpoledni programu plném zábavy si odnášeli a s drobným dárečkem od dětí se pak naši senioři loučili.

Setkání s duchem dobré nálady, drobným občerstvením je malým vyjádřením toho, že si práce dnešních seniorů, jejich rad, zkušeností, jejich přítomnosti vážíme. Foto zde

PB247709PB247772PB247759

logo-skupina_cez_partner-akceV průběhu roku 2013 jsme pořádali několik významných akcí, na kterých se partnersky podílela Skupina ČEZ. Bez jejího přispění by se některé z nich neuskutečnily. Jednalo se o:

–       Mistrovství ČR v mažoretkovém sportu – kvalifikace Višňové, 20. 4. 2013

–       Pouť městyse Višňové, 29. – 30. 6. 2013,

–       Višňovské kulturní léto, 17. – 21. 7. 2013,

–       Posvícení městyse Višňové, 19. – 20. 10. 2013,

Obdobně tomu bylo i ve Svazku obcí Moravia, v jehož rámci se uskutečnily tyto akce:

–       Tvořihrázský košt 2013 – Tvořihráz, 31. 3. 2013,

–       O pohár starosty Žerotice – 3. 8. 2013,

–       Prázdninové loučení a soutěž „O nejlepší guláš“ – Horní Dunajovice, 25. 8. 2013 

Petr Kirschner v reprezentaci U18Nejen Patrik Hrošovský (reprezentace Slovenska U21), ale i další znojemský hráč se dočkal pozvánky k reprezentování svého národního týmu. Petr Kirschner je součástí výběru ČR do 18 let, který odcestoval do Turecka na turnaj čtyři zemí (Turecko, ČR, Německo a Nizozemsko). Právě utkání s Tureckem už mají svěřenci trenéra Soukupa za sebou a vybojovali remízu 1:1. Petr odehrál celou první půli.

Velmi dobré výkony Petra Kirschnera (ročník 96), který ač věkem kategorie U18 pravidelně nastupuje za juniorku, neunikly reprezentačnímu trenérovi Miroslavu Soukupovi.

Aktuálně nejlepší střelec naši juniorky obdržel pozvánku do reprezentace U18 a odletěl s ní do Turecka, kde se čeští hráči účastní velmi silně obsazeného turnaje. Postupně se střetnou s domácím Tureckem, poté Německem a Holandskem. První utkání již mají za sebou. S domácím Tureckem uhráli remízu 1:1. Petr nastoupil od začátku a odehrál celý první poločas, který naši hráči vyhráli 1:0. Do druhého poločasu trenér Soukup poslal 8 nových hráčů a domácí Turecko v něm vyrovnalo.

Popřejme tedy Petrovi další úspěšně odehrané zápasy v reprezentačním dresu. Není to jen obrovská pocta a odměna pro něj za poctivou práci, ale doufejme, že bude dobrým příkladem pro další naše mladé talentované hráče. Je vidět, že i ze Znojma je cesta do velkého fotbalu otevřená, přestože se jedná o první krůček. Chce to jen poctivě pracovat v tréninkovém procesu a pak to vše prodat v zápasech.

Foto: Libor Duchoň, převzato z 1.SC ZNOJMO FK

dropboxm

Den válečných veteránů je den věnovaný památce válečných veteránů. Slaví se celosvětově jako Den veteránů nebo Den vzpomínek. Od listopadu 2001 je tento významný den připomínán i v České republice. Od loňského roku si jeho významnost věnovanou památce těm, kteří bojovali za naši současnost, a těm, kteří přinesli oběť největší, své životy. Ve Višňovém po I. světové válce čtyřicet rodin postrádalo tyto muže.

V neděli 10. listopadu 2013 na Den vzpomínek se sešlo několik desítek lidí, aby uctili památku višňovských obětí – mužů, kteří pro naši současnost přinesli svou největší oběť – vlastní život. Po žalmu v podání višňovského kostelního sboru přednesl v několika větách význam piety tohoto dne starosta Vladimír Korek, který položil i věnec k památníku obětí I. a II. světové války, který je na náměstí spolu se sochou sv. Václava. Zpěv státní hymny toto pietní setkání ukončil.

svoz odpadu

Kontakt

Městys Višňové

www.visnove.cz

info@visnove.cz

tel.: 515339130

starosta:

+420 602 640 403

místostarosta:

+420 736 531 841

všechny kontakty zde