Oficiální webová prezentace Višňového na jižní Moravě

Archiv pro měsíc: Září 2013

1551852Reformou ministra Drábka mu byl odebrán příspěvek na mobilitu. – A samozřejmě nejen jemu. Přesto se nevzdal a rozhodl se bojovat nejen za sebe, ale i za ostatní, se kterými ho spojuje podobný zdravotní osud. Jakuba můžete kontaktovat a podpořit na jeho emailové adrese BOJSEZAKONEM@EMAIL.CZ nebo na jeho FACEBOOKOVÉM profilu BojSeZakonem.

http://www.znoj-tyden.cz/jakub-zmenil-zakon-chodi-mu-stovky-zprav.a9717.html

http://www.kurzy.cz/tema/detail/postizeny-jakub-bojuje-za-zmenu-zakona-o-socialnich-davkach-1821871.html

http://www.invarena.cz/?p=7919

http://domaci.eurozpravy.cz/duchody/76794-postizeny-jakub-jde-po-ministrovi-zada-zmenu-zakona-jak-se-pridat/

http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/telesne-postizeni-bojuji-o-socialni-prispevky-vyhravaji.html

Jsme registrovaným poskytovatelem sociálních služeb dle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů.

Pečovatelskou službu poskytujeme všem, kteří ji potřebují z důvodu věku (starší 65 let), chronického onemocnění nebo zdravotního omezení trvalejšího rázu (od 19 let).

Umíme zajistit komplexní péči o sobu klienta, péči o domácnost, doprovod klienta k lékaři, na úřad či poštu a doplňkové činnosti.

V rámci transparentnosti výběru úhrady účtujeme výkon úkonů po minutách!

Kontaktujte nás na bezplatné lince 800 888 722.

Pracujeme ve všední dny od 07.00 do 20.00 hod., ale v případě požadavku jsme schopni se přizpůsobit individuálním potřebám klienta.

Naši pečovatelskou službu poskytujeme po celém Jihomoravském kraji, jsme v každém městě i obci a hlavně tam, kde nás budete potřebovat.

Veškeré informace o nás najdete na adrese: www.mssluzby.cz

DSC_8006DSC_8009DSC_8012

V neděli 15. září 2013 při mši v 08.00 hod. v kostele sv. Jana Křtitele jsme mohli naposledy se setkat s páterem Františkem Nechvátalem jako správcem zdejší farnosti. Rozhodnutím brněnského biskupa je od 1. září 2013 novým duchovním správcem farnosti Višňové P. Jaromír Gargoš, farář v Běhařovicích.

Po skončení mše se mu dostalo poděkování za jeho dlouholeté působení, a to jak ze strany městyse, tak i ze strany farníků.

Navždy zůstane pater František Nechvátal zapsán jako kněz, jako vychovatel, jako člověk podílející se na kulturním a společenském životě v obci. Nezapomenutelný je i jeho podíl na opravách kostela, které se za dobu jeho působení uskutečnily.

Vedle této změny přichází i druhá, kterou je začátek nedělních bohoslužeb z léty zažitých 8 hodin na 9.30 hod.

 

Mladší žáci

Šanov – Višňové 0 : 13 (0 : 7)

Branky: Lapešová 5, Soukup 5, Caha 2, Jakub Adámek

Žáci

Hostěradice – Višňové 0 : 5 (0 : 2)

Branky: Jakub Adámek, Tomáš Jelínek, Radim Vališ, Přemysl Šuba 2

Dorost

Višňové – Oleksovice 8 : 1 (1 : 0)

Branky: Dominik Adámek, Pavel Stehno, Bohuslav Jedlička, Josef Adámek , Jakub Havlík, Jan Pavlas, Tomáš Jelínek

Muži

Troskotovice – Višňové 2 : 5 (0 : 1)

branky: Tomáš Indra 2, Jiří Cakl 2, Jiří Adámek

trhy

Chrovatsko (divadlo) 018 – kopieVe dnech 22.8. – 25.8.2013 navštívil  místní Divadelní spolek NÁVRAT  svoje přátele v Daruvaru. V tričkách se znakem našeho městyse a v barvách trikolóry vystoupili před domem České besedy . Po více jak 25 letech stáli opět na půdě městečka Daruvaru mezi svými přáteli. Ani více jak 25 leté rozloučení je nerozdělilo

Daruvar je  malebné lázeňské městečko v severní části Chorvatska. Na začátku 19. století právě do okolí Daruvaru směřovalo nejvíce českých přistěhovalců, kteří se dodnes hlásí k české národnosti. Česká beseda Daruvar  patří do velké rodiny českých krajanských spolků , které sdružuje Svaz Čechů v Republice Chorvatsko A právě tady byla navázaná v roce 1985 družba okresů Znojmo a Daruvar. Ochotnický kroužek pod vedením režiséra pana Václava Jandy zde hrál v roce 1985 divadelní hru “ Nepožádáš o manželku bližního svého “ a v roce 1987 svoji návštěvu opakoval  estrádním pořadem. Samozřejmě, že daruvarští ochotníci hostovali v té době i u nás.

Chrovatsko (divadlo) 044Mezi krajany vzniklo silné pouto přátelství, které nezaniklo ani po více jak 25 letém  přerušení činnosti ochotnického divadla ve Višňovém. Na základě pozvání České besedy z Daruvaru jsme vycestovali pod novým režisérským vedením pí Marie Machové 22.8.2013  s divadelní hrou autora Jaroslava Seidla “ Letní romance “ . Opět jsme se  postavili na divadelní prkna jeviště v Daruvaru. Další představení směřovalo do Ivanova Sela. Je nejstarší krajanskou vesničkou v Chorvatsku a právě kvůli tomu je v ní umístěna i etno sbírka, která patří Jednotě a Svazu Čechů. V Ivanově Sele žijí převážně češi, tak se na ulicích slyší jenom čeština. Kromě etno domečku je tu  krásný kostel, česká škola a český dům. Lidé velmi skromní, ale dobrosrdeční. Do posledního místečka byl sál zaplněn.

Chrovatsko (divadlo) 015 – kopie (2)Všichni naši ochotníci se snažili. Nejen že ohromili a roztleskali obecenstvo stejně jako v Daruvaru, ale mladí lidé našeho divadelního spolku dokázali roztančit celé jeviště a strhnout celé publikum. Hrálo se a zpívalo. Sálem zněly tóny lidových písní. Všude nás přijali jako jednu velkou rodinu. Byl to nezapomenutelný zážitek, který nelze popsat. Ten se musí prožít. Slovo „Višňové „ znělo všude, ještě po našem odjezdu, jak nám napsala redaktorka Jednoty z Daruvaru. Mnozí nevěděli, v které části česka se Višňové nachází, ale věděli, že tam našli svoje přátele. Slzy, které stékaly po tvářích, za ty se nikdo nestyděl.  Byly to slzy štěstí, které k takovému přátelství určitě patří.

Chrovatsko (divadlo) 140Divadelní skupina Sebranka České besedy Daruvar už se těší na návštěvu u nás  ve Višňovém, kam jsme všechny přátele při odjezdu pozvali.

Uskuteční se v příštím roce 2014.

 

Marie Machová

Divadelní spolek NÁVRAT

Kontakt

Městys Višňové

www.visnove.cz

info@visnove.cz

tel.: 515339130

starosta:

+420 602 640 403

místostarosta:

+420 736 531 841

všechny kontakty zde