Oficiální webová prezentace Višňového na jižní Moravě

Archiv pro měsíc: Červenec 2013

fotbal

Nastalá neděle je posledním dnem kulturního léta

Řezbářské minisympozium

V rámci řezbářského minisympozia utichly nástroje a my měli možnost obdivovat vzniklá díla.

Výstava fotografií portrétů Jana Zemánka

Nastal poslední čas pro návštěvu této vskutku velmi umělecky ztvárněné expozice.

III. letní filmový festival Višňovského kulturního léta

Nedělní program je každoročně zaměřen na dětského diváka. Připravena byla dnes již bezesporu klasická česká pohádka S čerty nejsou žerty. Její oblíbenost potvrdilo nejen počasí, které bylo celému Višňovskému kulturnímu létu příznivě nakloněno, ale i davy diváků. A to nejen malých, ale i těch velkých a dospělých i těch věkem starších, což nás pořadatele velmi potěšilo. Před vlastním promítáním starosta Vladimír Korek naposled poděkoval sponzorům, bez kterých by se festival neuskutečnil, poděkoval hasičům, pracovníkům úřadu městyse, Pavlu Čadíkovi. Velký dík pak vyjádřil Vám divákům a účastníkům za projevenou přízeň a podporu. Každodenní losování tří šťastlivců lahví vína z Adámkova vinařství bylo tento večer rozšířeno o tři výherce občerstvení ze stánku místních hasičů,

S čerty nejsou žerty

Chamtivá macecha připraví svého nevlastního syna Petra o všechno, včetně dědictví po jeho otci. Petr se mezitím seznámí s dcerami místního knížete, když je zachrání při projížďce, při které se jim splašili koně, a zaujme ho vyzývavá Angelína. Petr však pro ni nic neznamená. To její sestra Adélka, hodná a skromná, se do Petra hned zamiluje. Petrova macecha se neštítí ničeho, a aby se ho zbavila, spikne se s místním správcem, společně proti Petrovi kují pikle a pošlou ho do vězení a poté i na vojnu. Petr však uteče a protlouká se světem. Když už neví kudy kam, potká věrného a spravedlivého přítele samotného čerta.

2013-07-21 21.32.25

 

Zdravím všechny příznivce letních kin.

Já, Pavel Čadík, chci říci jen jediné. Za mých 20 let působení jsem sjel hodně míst po Československu. Ať to bylo v Bratislavě, Praze – všechna hlavní náměstí, či Ostravě. Moje “Lejdy” ovšem nejkrásnější místo na svém působení našla až zde! – Ve Višňovém. Tento nádherný park její činnost – letní kino, povýšil na maximum. A přízeň všech diváků a lidí působících kolem to jen umocnilo. Tak jako zdejší vzácné stromy jsou zde spokojeny, tak i já jsem zde šťasten … . Dík Višňováci. A mohu-li požádat, napište i Vy, jak to cítíte. 

Krásné léto přeje potulný šiřitel kultury.

Víkendová sobota nebyla jen čtvrtým dnem kulturního léta, ale byla i programově tím nejpestřejším a nejbohatším.

Řezbářské minisympozium

Řezbářské minisympozium pokračovalo a pod rukama Martina Lichevníka začala z kmene dřeva ukazovat svou tvář postava vodníka sedícího na vrbě.

Výstava fotografií portrétů Jana Zemánka

I v sobotu mohli návštěvníci zhlédnout tuto výstavu, která oživila zámecké prostory.

Páté višňovské trhy

Trhy ve Višňovém mají již svou tradici a to nejen při Višňovském kulturním létu, ale každou třetí sobotu v měsíci od března do prosince.

Fotbalový turnaj starých pánů

Do turnaje starých pánů přijeli bantičtí, víceničtí spolu s obhájci loňského prvenství z Horního Žďáru u Jindřichova Hradce. Turnaj probíhal v areálu místního fotbalového oddílu na „pažitu“, za který si jeho správce Jindřich Jedlička zaslouží velkou poklonu. Fotbalové mače určily toto pořadí:

  1. Bantice
  2. Vícenice
  3. Horní Žďár
  4. Višňové

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

foto zde

III. letní filmový festival Višňovského kulturního léta

Na večerní promítání, které po celý filmový festival zajišťoval Kinematograf Pavla Čadíka, byl připraven film Alois Nebel. Hostem večera byl Laďa Jelen, muž ve valašském kroji, s valaškou v ruce a s pozdravem k divákům přímo od valašského krále Boleslava Polívku. Sám Pavel Čadík je jedním z rytířů Valašského království.

Alois Nebel

Příběh filmu začíná na podzim roku 1989 na železniční stanici Bílý Potok v Jeseníkách, kde slouží jako výpravčí Alois Nebel (Miroslav Krobot). Nebel je tichý samotář, kterého čas od času přepadne podivná mlha.

Řezbářské minisympozium

Řezbářské minisympozium ukázalo plody své práce. Medvěd Lukáš, který po dobu probíhajícího festivalu se stal heroldem nesoucím moravskou vlaku, stejně jako sochy loňského ročníku získal svého kmotra. Tím se stal Lukáš Langmajer.

Výstava fotografií portrétů Jana Zemánka

Pokračující výstava vítala své hosty.

III. letní filmový festival Višňovského kulturního léta

Plakáty zvoucí na festival oznamovaly titul filmu, který byl na tento den připravený. Film Tmavomodrý svět vypovídá o minulosti, která rozhodovala o naší současnosti. Touto větou navazuji na slova Miroslava Táborského, hosta třetího dne, která pronesl před vlastním promítáním divákům tohoto letního biografu. Spolu s dalším hostem Radimem Fialou vzpomínali historky z natáčení. Tak se mohli účastníci festivalu dovědět i něco ze zákulisí tohoto filmu. Jejich výklad vzpomínek na natáčecí scény za použití pyrotechniky, náletu na vlakovou soupravu, vzpomínky na letadla veterány RAFu, byly velmi poutavé a rád je vyslechl i třetí host toho dne Roman Luknár. Nejzajímavější částí vyprávění z úst herců byly postřehy ze setkání se skutečnými postavami české letky RAF v II. světové válce při premiéře tohoto filmu.

Divácká návštěva vypověděla o přízni tohoto festivalu diváky.

Tmavomodrý svět

Válečné drama i milostný příběh o přátelství, hrdinství a obětech i láskách českých stíhačů ve službách RAF za 2. světové války. Divácky nejúspěšnější film roku 2001 oceněný čtyřmi Českými lvy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Řezbářské minisympozium

Již po druhém dni řezbářského sympozia můžeme obdivovat výsledek umělecké trpělivé a mistrně provedené práce Martina Lichevníka.

Výstava fotografií portrétů Jana Zemánka

Výstava fotografií pokračuje i ve druhém dni. Její rozvrh možné návštěvnosti je plánovaná na všechny dny Višňovského kulturního léta.

III. letní filmový festival Višňovského kulturního léta

Na programu druhého dne byl film československé produkce z roku 1989 Chodník cez Dunaj, ve kterém hlavní postavu ztvárňuje Roman Luknár, který jako host sám tento film představil.

Film, o kterém si myslím, že mohu i za ostatní diváky říci, že byl velkou neznámou, velice zaujal, což dokázala i účast diváků na jeho projekci.

Chodník cez Dunaj

Tragický příběh o osudech mladých přátel, Slováka Viktora Lesu (Roman Luknár) a českého žida Ticháčka (Vladimír Hajdu), po vzniku válečné Slovenské republiky a Protektorátu Čechy a Morava. Nejprve utíkají před gestapem, protože zdrželi německou vojenskou poštovní zásilku, za což jejich obvinili ze sabotáže. Nakonec je k útěku přes hranice donutí i to, že v sebeobraně zabili tajného policistu. Během své cesty se setkávají s lidmi různých charakterů, na nichž závisí jejich další život …

557278_637833316228286_1657955377_n1069163_637530726258545_1803060807_n

Řezbářské minisympozium

2013-07-17 09.12.592013-07-17 11.56.29Již od samého rána pracoval řezbář Martin Lichevník, když opracovával kmen stromu, kterému vštěpoval pomyslný život dřevěné sochy.

 

 

 

Výstava fotografií portrétů Jana Zemánka

2013-07-17 14.14.492013-07-17 14.16.13Ve 14 hodin byla za přítomnosti samotného autora slavnostně zahájena expozice fotografií Jana Zemánka. Fotografie, které můžete zhlédnout v nádherném prostředí zámku, Vás osloví svým uměleckým pojetím.

 

 

III. letní filmový festival Višňovského kulturního léta

2013-07-17 11.59.492013-07-17 12.14.25Obdobně od samotného rána probíhaly finální přípravy festivalu. Nejprve bylo nutné připravit umístění promítacího kinematografu, který bylo třeba přepravit na místo. V tom čase již probíhaly veškeré práce připravující zázemí v srdci zámeckého parku. Pak probíhaly práce spojené se stavbou konstrukce promítacího plátna. Odpoledne zbudovali hasiči své zázemí.

2013-07-17 14.23.16DSC_7028Vlastnímu promítání předcházelo zahájení Višňovského kulturního léta s jeho 3. letním filmovým festivalem starostou Vladimírem Korkem. Ve svém slovu přivítal všech odhadovaných 350 diváků, kteří přišli. Poděkoval všem sponzorům, kteří se na tomto projektu podílejí, partneru Skupině ČEZ., všem těm, co se na přípravě podíleli. Přivítal i hosta tohoto večera Lukáše Langmajera, který všechny diváky pozdravil humorně laděným volným proslovem.

Film večera Okresní přebor svým fotbalovým tématem zaujal a potěšil každého návštěvníka.

DSC_7041
DSC_7038

 

533594_634224083255876_272580146_n

Kontakt

Městys Višňové

www.visnove.cz

info@visnove.cz

tel.: 515339130

starosta:

+420 602 640 403

místostarosta:

+420 736 531 841

všechny kontakty zde