Oficiální webová prezentace Višňového na jižní Moravě

Archiv pro měsíc: Leden 2013

Sobotní večer 19. ledna se nesl ve znamení dalšího hokejového střetnutí višňovských mužstev z 30. prosince. Je skutečností, že tentokrát pro toto hokejové klání se uvolnil menší počet hráčů. Vzhledem ke skutečnosti, že „mač“ měl svůj čas ve večerních hodinách, postrádalo toto utkání i „dav“ fanoušků z minula. Přesto všechno však úroveň hokeje tu předešlého převyšovala. Nasazení jednotlivých hráčů bylo nesmírné. Touhu „A“ družstva po odvetě však vyvrátil kvalitní výkon „B“ týmu, který znovu potvrdil svoje kvality a rozdílem několika gólů zvítězil.

z důvodu VYSOKÝCH KONCENTRACÍ ČÁSTIC PM10

=================================================================

Vydáno: pátek 25.01.2013, 07:08 SEČ (06:08 UTC) Pro území: Jihomoravský kraj =================================================================

Pro území uvedené v záhlaví VYHLAŠUJEME SMOGOVOU SITUACI z důvodu vysokých koncentrací suspendovaných částic PM10.

Smogová situace nastala s vydáním tohoto bulletinu.

Na některých stanicích reprezentativních pro uvedené území překročil 24hodinový klouzavý průměr koncentrací suspendovaných částic PM10 informativní prahovou hodnotu 100 mikrogramů/m3 ve dvou po sobě následujících dnech.

Informace pro veřejnost:

Osobám s chronickými dýchacími potížemi, srdečným onemocněním, starším lidem a malým dětem se se při překročení informativní prahové hodnoty – 24hodinového klouzavého průměru suspendovaných částic PM10 100 mikrogramů/m3

– doporučuje zdržet se při pobytu pod širým nebem zvýšené fyzické zátěže spojené se zvýšenou frekvencí dýchání. U dospělých osob bez zdravotních potíží nejsou nutná žádná omezení.

Žádáme řidiče automobilů, aby pokud možno nevyjížděli, neboť emise z automobilů se významně podílejí na zvýšených koncentracích suspendovaných částic PM10 a oxidu dusičitého.

Podrobné aktuální informace o kvalitě ovzduší jsou k dispozici na internetových stránkách ČHMÚ www.chmi.cz, záložka Ovzduší.

Každou hodinu jsou doplňovány 1hodinové průměrné koncentrace automaticky měřených škodlivin a hodnoty doprovodných meteorologických prvků. Aktualizovány jsou rovněž vícehodinové průměrné koncentrace škodlivin, vypočtené z 1hodinových koncentrací. Předpověď rozptylových podmínek je součástí předpovědí počasí pro ČR a jednotlivé kraje, viz www.chmi.cz, záložka Počasí.

Vydalo: Regionální předpovědní pracoviště ČHMÚ – Brno/Jitka Kučerová

 

Název svého oblíbeného českého filmu můžete zastal na adresu: info@visnove.cz. Z Vašich námětů vybereme pomocí ankety filmy, které se pokusíme na filmový festival zajistit.

 

Kontakt

Městys Višňové

www.visnove.cz

info@visnove.cz

tel.: 515339130

starosta:

+420 602 640 403

místostarosta:

+420 736 531 841

všechny kontakty zde