Oficiální webová prezentace Višňového na jižní Moravě

Archiv pro měsíc: Listopad 2012

V neděli 25. listopadu se ve školní jídelně Základní školy ve Višňovém uskutečnilo setkání seniorů. Každoročně jsou senioři zastupiteli sezváni na společné posezení, které je zpestřeno dechovkou.

Stejně tomu bylo i letošní rok. Tohoto se zúčastnilo osm desítek seniorů. Slovem zahájil toto setkání starosta, který krom jiného jim poděkoval za jejich práci, kterou odvedli v minulosti, stejně i tak i za tu, kterou vůči Višňovému vykonávají i dnes. Ať už je to úpravou svých domků, údržbou zahrádek, chodníků, atd. Pak následovalo přivítání z úst ředitele školy, který umožnil přítomným malou exkurzi v podobě prohlídky školních učeben. Potom už čas patřil seniorům, aby mohli pobesedovat, poslechnout dechovky, zazpívat si nebo zatancovat. Samozřejmě pro pohodu a dobrou náladu nechybělo pohoštění, které pro ně obec zastupitelstvo prostřednictvím školní kuchyně připravilo. Drobný dáreček od dětí ZŠ pak bude milou vzpomínkou na tento den.

foto zde

Ve dnech 11. až 17. listopadu 2012 probíhají již mediálně velmi známé Svatomartinské hody na náměstí Svobody v Brně. Ty jsou spojené s prezentací a ochutnávkou mladých vín letošní sezony pod označením Svatomartinské víno. Samozřejmostí jsou i nabídky gastronomů a restauratérů nabízejících svatomartinskou husu a další pochoutky z ní připravené. Součástí je i kulturní program, který v průběhu těchto dní probíhá na pódiu, na kterém v průběhu těchto oslav vystupují regionální folklorní soubory.

Program čtvrtého dne těchto hodů zajišťovaly i děti ZŠ Višňové, které v rámci propagace své školy, městyse a svazku obcí na podiu se představily svým vystoupením reprezentujícím tance znojemského folkloru. Hudební a taneční pásmo dětí slavilo svůj úspěch, čímž perfektně navázaly na své loňské vystoupení na této prestižní přehlídce. Velký dík zde patří učitelkám základní školy Lee Šmahelové a Ditě Buchtové za přípravu, organizaci, nácvik tohoto programu. Současně je třeba ocenit i společnost Locomotion Zlín, která stejně jako loni folklor dětí ZŠ Višňové zařadila mezi vystupující, přispívající k oslavám těchto hodů našeho krajského města Brna. Zmiňovaná společnost zajistila a uhradila dětem náklady cesty. Foto zde

Starší žáci
Višňové – Únanov 3 : 0
Branky: Přemysl Šuba 2, Dominik AdámekDorost
Hevlín – Višňové 2 : 1
Branky: Jakub Havlík
Muži
Polanka – Višňové 4 : 0

11. listopad, je den věnovaný památce válečných veteránů. Slaví se celosvětově jako Den veteránů nebo Den vzpomínek. Den veteránů je spíše americký termín, ve Spojeném království je tento den připomínán jako Den příměří. Vždy nejbližší neděle 11. listopadu je pak Dnem vzpomínek. Od listopadu 2001 je tento významný den připomínán i v České republice.

V neděli výše uvedeného data po mši svaté si občané Višňového připomněli oběti 1. světové války položením věnce u památníku obětí světových válek. Ten nese čtyři desítky jmen. Jsou to oběti občanů z Višňového, kteří položili v této válce své životy.

Při tomto vzpomínkovém setkání přišli lidé, aby vzdali holt památce těmto hrdinům, kteří přinesli oběť největší.

Po úvodním slovu položil starosta k památníku vzpomínkový věnec. Pietu tohoto setkání podtrhl zpěv žalmu.

Uctění památky padlých v této světové válce potvrdili zúčastnění občané chórovým zpěvem hymny, ze které vyzníval vážící si vzhled na tyto oběti při této vzpomínce.

Kontakt

Městys Višňové

www.visnove.cz

info@visnove.cz

tel.: 515339130

starosta:

+420 602 640 403

místostarosta:

+420 736 531 841

všechny kontakty zde