Oficiální webová prezentace Višňového na jižní Moravě

Archiv pro měsíc: Červenec 2012

V sobotu 28. července zajel fotbalový tým višňovských Starých pánů do Horních Kounic, kde proti shodně složenému týmu nastoupili k přátelskému utkání. O utkání rozhodla spousta neproměněných střeleckých příležitostí ze strany višňovských. Výsledek 5 : 1 pro Kounice dokládá naopak schopnost domácích ve zvládání rychlého přechodu do útoku s přečíslením obrany.

Přiložené fotografie jsou z utkání, ve kterém višňovští Staří páni se utkali dne 26. května s týmem Nemocnice ve Znojmě na hřišti v Dobšicích. Naši fotbalisté prohráli shodně 1 : 5. Charakteristika průběhu utkání byla velmi obdobná jako v utkání s Horními Kounicemi.

Naopak však velmi zdařilých výsledků dosáhli na turnaji v Trstěnicích na počátku července, kde obsadili první místo. V turnaji, jehož byli sami pořadatelé, 21. července obsadili třetí místo. Foto ze zápasu  zde

    

Zámecký park ve Višňovém je více než 15 hektarů parkových ploch se zámeckou zahradou. Ten dendrologicky svou skladbou a kvalitou dřevin v něm patří mezi nejvýznamnější na jihu Moravy. Svým zastoupením lze jej zařadit hned následně za Lednicko – valtický areál.

Je však velmi znepokojivé až zavrženíhodné chování nezvaných návštěvníků, kteří svým rozmarem způsobují záměrné škody na tomto skvostu. Tito vandalové zde záměrně zcela zničili již rodící oskeruši. A opodál dalším stromem, na kterém zanechali stopy svého řádění, je jasan, který je součástí hájové úpravy spodní části parku. Již rodící strom oskeruše zcela podťali sekerou či podobným nástrojem. Pětadvaceticentimetrový jasan v průměru obdobným nástrojem se stejně vandalským způsobem vedené výrazně poškodily.

Toto řádění těchto zlotřilců nelze přehlížet. Věc byla předána k šetření PČR.

a umístnil se na druhém místě v konkurenci 14- ti střelců. Z důležitých závodů ho čeká MISTROVSTVÍ ČR a finále Českého poháru v Písku. V Českém poháru se zatím umístnil 1 x na prvním (Hradec Králové) a 2 x na druhém místě (Plzeň a Brno). Tento závod již absolvoval se znakem Městyse Višňové.

Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci naší obce.

Kontakt

Městys Višňové

www.visnove.cz

info@visnove.cz

tel.: 515339130

starosta:

+420 602 640 403

místostarosta:

+420 736 531 841

všechny kontakty zde