Oficiální webová prezentace Višňového na jižní Moravě

Archiv pro měsíc: Duben 2012

20. květen 2012, 16:45 byl vyhlášen naší zásahové jednotce požární poplach. jednalo se o požár v katastru obce Skalice. Naši hasiči vyjeli  za 3 minuty od vyhlášení a to v počtu 8+1. Požár byl naštěstí malého rozsahu a nenapáchal žádné škody.

 

Dne 13. května 2012 uspořádala naše příspěvková organizace Vodovod, kanalizace a čistírna odpadních vod v městysi Višňové den otevřených dveří na provozech vodárny a ČOV. Na čističce si návštěvníci mohli prohlédnout, jak složitá je problematika čištění odpadní vody a dostalo se jim i podrobného odborného výkladu. Na vodárně si pak mohli prohlédnout, jak se přečerpává pitná voda z hlubinného vrtu do zásobníků a dále na vodojem. Foto zde

Dne 14. května byl v návesním prostoru před hřbitovem ve Višňovém vysazen platan javorolistý. Tento strom městysi věnoval pan Karel Mikyšek, který jej obdržel coby navrhovatel zámeckého cedru do soutěže Strom Znojemska roku 2010. Strom do soutěže věnovala firma Arboeko s. r. o.

Ten se stal vítězem této soutěže pořadatelů Klub přátel stromů Znojemska, Ekoporadny Správy Národního parku Podyjí a Živého pomezí Krumlovsko – Jevišovicko po sečtení výsledků.  Návrh tehdy podal Karel Mikyšek studující na Gymnáziu v Moravském Krumlově a zároveň studenti Středního odborného učiliště  a střední odborné školy SČMSD na Přímětické ulici ve Znojmě. Cedr získal 352 hlasů.

Jako druhý se umístil Sekvojovec obrovský v Kravsku se 339 hlasy.

Třetí místo nakonec vyšlo na Skalický platan, kterému veřejnost poslala 328 hlasů.

Samotného vysazení stromu se zúčastnily vedle zástupců obce, pana Mikyška i děti mateřské školy, které převzaly nad tímto stromem patronaci. Ty se podílely i na samotné výsadbě a přitom slíbily, že se o tento platan budou řádně starat. Foto zde 

Naši hasiči se zúčastnili 12. května okrskové soutěže v požárním sportu v Trstěnicích. Obsadili zde první místo s časem 17,98. Gratulujeme.

foto SDH Horní Dunajovice

Kontakt

Městys Višňové

www.visnove.cz

info@visnove.cz

tel.: 515339130

starosta:

+420 602 640 403

místostarosta:

+420 736 531 841

všechny kontakty zde